W jaki sposób poradzić sobie z infekcją bakteryjną u 46-latki?

Co zrobić z infekcją bakteryjną Witam ostatnio przez przypadek podczas robienia cytologi, gdy przyszedł wynik dowiedziałam się, że mam infekcje tzw. Waginoze bakteryjną, lekarz kazał mi tylko podmywac się w zelach do higieny intymnej oraz w tamtum rosa, obawiam się, że słabo to pomaga ponieważ cały czas mam upławy, jasnego koloru o zapachu spermy. Czy jest wogole coś aby to wyleczyć i czy mógł mnie zarazić partner, chociaż zawsze dba o higienę miejsc intymnych, ja z nikim go nie zdradzilam. Czy mogła to infekcja mieć zupełnie inne podłoże czy tylko przez zdradę, czy jego mógł ktoś zarazić gdyby mnie zdradził. Dodam, że wynik cytologi był dobry bez żadnych zmian nowotworowych. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

Szanowna Pani, podłoże infekcji może być całkowicie inne niż to które Pani sugeruje. Leczenie najczęściej jest farmakologiczne, podaje się antybiotyk