W jaki sposób pozbyć się nawracającego zakażenia Helicobacter Pylori?

Zakazenie helicobacter pylori W ciagu ostatnich lat mam co pol roku nawracajace zakazenie HP. Kuracje sa bezskuteczne. Mam tez nietypowe objawy takie jak ucisk w brzuchu, pogorszenie koncentracji i wzroku oraz nieregularne uczucie oslabienia czy leku. Pytanie czy infekcja moze wywolywac tak liczne objawy i jaka kuracje stosowac zeby pozbyc sie infekcji raz na zawsze? Jakie badania dodatkowe wykonac?

Witam. Zakażenie helicobacter jest bardzo powszechne i nie wydaje sie mieć związku z opisanymi objawami. Być może mają one charakter psychogennych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie problem ma podłoże psychiczne. Sugerowalbym konsultację z psychologiem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy nie są specyficznymi dla infekcji Helicobacter Pylorli. W celu eradykacji bakterii należy ponownie udać się do lekarza celem wdrożenia terapii. Diagnostyki wymagają także pozostałe dolegliwości. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie wydają się mieć związku z infekcją H. pylori. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji konieczna jest jednak dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty gastroenterologa.