W jaki sposób przyjmować ten lek przepisany przez lekarza?

Dzień dobry, Stosuje lek Zolfot 50 mg od czerwca 2022. Mam 20 lat. Do tej pory lek działał bardzo dobrze, nie miałem żadnych skutków ubocznych. Lek został mi przepisany na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Niestety, od tygodnia miewam stany lękowe (martwię się bez powodu). Można powiedzieć, że znowu natrętne myśli wróciły, bo po to dostałem lek. Niestety nie mogę się skonsultować z moim lekarzem psychiatra, jest na urlopie. Obserwowałem te objawy przez tydzień, utrzymują się, dlatego muszę coś z tym zrobić. Niedawno (2 tygodnie temu) zmieniłem porę przyjmowania leku z rana na wieczór. Może to przez to. Może lepiej wrocic do przyjmowania leku rano. Aktualnie biorę pół tabletki. Może zmniejszyć do 1/4, albo zwiększyć do całej. Proszę o poradę, a ja tylko jak lekarz wróci, skontaktuje się z nim. Nie wiem, czy lepiej zwiekszyc dawkę, zmienić porę czy zmniejszyć dawkę i przygtoować się do odstawienia. Proszę o porade.

Dzień dobry,

najlepszym wyjście będzie konsultacja stacjonarna z innym lekarzem psychiatry który zapozna się z wywiadem i oceni objawy kliniczne aby dostosować odpowiednią dawkę leku lub inne zalecenia. Jeśli ma Pan trudności z dostępem do swojego lekarza prowadzącego to powinien Pan zgłosić się do swojego najbliższego szpitala psychiatrycznego w Katowicach który posiada w placówce poradnie psychiatryczną w której przyjmuje lekarz lub zgłosić się na izbę przyjęć w której otrzyma Pan pomoc w opisanej przez Pana problemie zdrowotnym. Proszę pamiętać, że każdy lek zlecony przez lekarza powinien zostać przyjmowany według zaleceń lub z lekarzem psychiatry.

Jeszcze jest inna możliwość kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu który oceni stan i zleci odpowiednią dawkę do czasu powrotu prowadzącego lekarza psychiatry.

Moim z skromnym zdaniem otrzyma Pan pomoc w najbliższym szpitalu psychiatrycznym w której jest przychodnia a w najgorszym wypadku zostanie udzielona pomoc na Izbie przyjęć przez lekarza psychiatrę.