W jaki sposób schudnąć w udach i pozbyć się brzucha?

Mam 14 lat, ważę 63 kg. mój wzrost 165. Mam grube i pełne w rozstępach uda i troszkę brzuszka. Mam okrąglejszą buzię. Rok temu byłam chudsza, ćwiczyłam lekkoatletykę i uprawiałam więcej sportu. Teraz przestałam i zaczęłam więcej jeść i mało pić. Ciągle jestem nie najedzona. Jestem niezadowolona z mojego wyglądu. Nigdy się nie odchudzałam i nie stosowałam żadnych diet. Nie wiem w jaki sposób schudnąć w udach i pozbyć się brzuszka. Co mam robić?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,16 i znajduje się na 90 percentylu. Oznacza to, że jesteś na granicy nadwagi i prawidłowej masy ciała.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby powrót do uprawiania sportu. Dzięki temu wymodelujesz sylwetkę i poczujesz się lepiej.

Postaraj się spożywać codziennie ok. 4-5 posiłków o małej objętości. Unikaj produktów dostarczających nadmiaru kalorii - żywności typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek, cukru i słodyczy, ciast i ciasteczek oraz słodkich gazowanych napojów.

Postaraj się także zamienić białe pieczywo na razowe/żytnie lub graham, spożywaj więcej warzyw i owoców, a soki owocowe zamień na wodę mineralną.

Pozdrawiam