W jaki sposób uspokajać nerwowego partnera?

Mój chłopak jest bardzo nerwową i nadpobudliwą osobą. Byle drobiazg sprawia, że podnosi na mnie głos, krzyczy, denerwuje się. O niczym, nawet o zwykłych rzeczach nie można z nim spokojnie porozmawiać, bo wszystko zamienia się w kłótnię. Proponowałam mu różnych rzeczy - medytację, sport, wyciszanie się, ale on na wszystko znajduje wymówkę i nie próbuje sobie i nam pomóc. On tak samo szybko wybucha, jak i wraca do spokoju, ja natomiast po każdym jego wybuchu godzinami nie potrafię się uspokoić...

Doradzam spotkania indywidualne - choć jeśli chłopakowi będzie łatwiej rozpocząć - mogą Państwo spróbować na początek spotkań wspólnych. Powodzenia!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę /ośrodek/, który zajmuje się terapią pary i udać się wspólnie na konsultacje.