W jaki sposób usunąć pryszcz u dołu pleców przy kości ogonowej?

Witam od 2-3 dni strasznie boli mnie z dołu pleców przy kości ogonowej, w moich odczuciach (boli,wygląda) jak wielki pryszcz np. wrzód. Chodzenie sprawia mi wielką mękę ponieważ jest to w takim miejscu że jak bym sie nie ruszył to boli. Zacząłem smarować dzisiaj maścią ichtiolowa, jak dotykam to boli. W jaki sposób mogę usunać tego pryszcza wrzoda ? Znajoma dzisiaj przyjedzie to może uda się naciąć skalepel i wycisnąć go dokładnie potem przemyć wodą utlenioną ?

Lek. Paweł Szadkowski

Maść ichtiolowa to dobry pomysł, natomiast nacinanie skalpelem może nie zawsze przynieść korzyść - zmianę proszę przemywać octeniseptem, gdyby zmiana się nie wchłaniała, a objawy utrzymywały się, warto udać się do lekarza.