Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób wyleczyć trądzik?

Witam. Jestem chłopakiem w wieku 18 lat, od paru lat bezkutecznie walczę z trądzikiem na twarzy, i ostatnio również na plecach.Nie kontaktowałem się jak dotąd z lekarzem. Używam toniku przeciw wągrom oraz żelu do mycia twarzy odblokowującego pory. Liczę na pomoc, z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Sama, nawet najbardziej odpowiednia, pielęgnacja nie jest wystarczająca. Trądzik jest chorobą i jako taki powinien być leczony przez lekarza. Proszę nie mieć obaw, tylko udać się do dermatologa - dobierze on odpowiednie leki, które poprawią Pana wygląd.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy