W jaki sposób wyprostować palec?

Dzień dobry, Mam 23 lata w dzieciństwie miałam prawdopodobnie złamany środkowy palec u prawej ręki. Pisze ze prawdopodobne bo od tego momentu palec mam przekrzywiony w prawa stronę. Nie mogę go również w całości znać jak inne palce (blokuje mi to te pierwsze zgięcie palca). Czy można w jakiś sposób naprawić ten palec ? (Żeby był prosty) i czy możliwe jest to w ramach NFZ? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety bez oceny klinicznej nie można Pani odpowiedzieć na to pytanie. W wielu przypadkach są możliwe reoperacje, ale żeby określić konieczna będzie konsultacja ortopedy lub lekarza który zajmuje się chirurgią ręki.