W jaki sposób zgubić zbędne kilogramy?

Witam, Mam 12 lat (chodzę do VI klasy). Mam 162 cm i ważę 64 kg. Chciałabym się dowiedzieć, jakie jest moje BMI i jaką dietę mam stosować. Wszystkie diety, o jakich kiedykolwiek słyszałam, nie są dobre dla nastolatków. Skierowane są głównie do dorosłych. Moją udręką są uda, a w szczególności brzuch. Mam tam sporą "fałdkę". Ostatnio rodzice kupili do domu stepper. Ćwiczę na nim co 2 dni po 35-45 min. Chciałabym się dowiedzieć, czy dzięki tym ćwiczeniom nie rozbuduję dolnych partii. Często w klasie spotykam się z różnymi "niemiłymi" opiniami na mój temat. Potrzebuję także motywacji, ponieważ często zabierałam się do różnych ćwiczeń, lecz po jakimś czasie mój zapał szybko mijał...

Witam,

Twoje BMI wynosi w chwili obecnej 24.42. Na siatce centylowej taki rezultat odpowiada nadwadze (nadmiernej masie ciała).

Niemniej chciałam Cię prosić, aby dieta nie była przez Ciebie podejmowana na własną rękę. Taka decyzja musi być skonsultowana z rodzicami, lekarzem oraz dietetykiem. Trzeba ocenić Twój stan zdrowia i nawyki żywieniowe. Dlatego dobrze, gdybyś zechciała porozmawiać z rodzicami i zapisać się na wizytę u specjalistów.

Odnośnie aktywności fizycznej, jeśli jesteś zdrowa, dobrze gdybyś każdą wolną chwilę starała się spędzać "w ruchu". Możliwości jest wiele, możesz:
- zapisać się z mamą lub tatą na basen,
- chodzić na zajęcia SKS,
- ćwiczyć w domu - pod nadzorem dorosłych.

Stepper także jest dobrym rozwiązaniem.

U Ciebie bardziej niż o odchudzanie, chodzi o włączenie zdrowych nawyków żywieniowych, które sprawią, iż "wyrośniesz z kilogramów" bez ryzyka wystąpienia niedoborów pokarmowych.

Pozdrawiam

P.S. Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.