W jaki sposób zwiększyć odporność osoby dorosłej?

Jestem bardzo podatna na infekcje. Choruję 4 - 5 razy rocznie, mimo że jestem dorosła. Jak zwiększyć swoją odporność? Choruję standardowo- grypa, katar, kika dni i przechodzi.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż wszelkie dostępne preparaty na odporność nie będą skutkować bez odpowiedniego stylu życia. Warto zamiast przyjmować góry leków zmodyfikować swoją dietę rozszerzając ją o świeże warzywa i owoce bogate w witaminy. Dodatkowo spacery na świeżym powietrzu i odrobina ruchu może okazać się pomocna przy jesiennych zmianach pogody. Należy również unikać przebywania w zbyt nagrzanych pomieszczeniach oraz miejscach bez dopływu powietrza.