W jakich godzinach najlepiej ćwiczyć?

W jakich godzinach najlepeiej cwiczyc zeby schudbac ? Czy jezeli bede ceiczyc od 18 do 20 jest szansa ze schudne ? Z dieta oczywscie

Mgr Anna S Dietetyka

Każde ćwiczenia, o każdej godzinę są dobre, aby poprawić przemianę materii i podkręcić tempo spalania kalorii. Jednak ćwiczenie non-stop przez dwie godziny nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza dla kogoś kto wcześniej nie ćwiczył.

Wysiłek fizyczny powinniśmy dokładać stopniowo, zaczynając od np. 30 minut co drugi dzień. Nasze mięśnie, stawy, kręgosłup muszą przywyknąć do zwiększonej podaży ćwiczeń, co ochroni je przed kontuzjami. Nasze ciało musi się również mieć kiedy zregenerować.

2 godziny ćwiczeń zamiast spalenia tkanki tłuszczowej bardziej mogą spowodować spalanie mięśni, a do tego nie powinniśmy dopuszczać. To mięśnie w głównej mierze odpowiadają za spalania kalorii w ciągu dnia, dlatego im więcej ich mamy, tym większa nasza podstawowa przemiana materii. Bez sensu byłoby je tracić.

Dodatkowo proszę pamiętać, że przy odchudzaniu głównym składnikiem jest DIETA, a może bardziej zmiana nawyków żywieniowych. Intensywne ćwiczenie przy słabej diecie, nie przyniosą pożądanego skutku. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Pora ćwiczeń nie gra tu aż tak dużej roli. Ćwiczy Pani w tym czasie kiedy jest najwygodniej i ma Pani najwięcej energii. Ważne aby nie ćwiczyć na czczo!! Przed ćwiczeniami posiłek powinien być zjedzony około 2h aby wszystko się przetrawiło. Ważne też aby zjeść po ćwiczeniach w celu odbudowy strat glikogenu oraz włókien mięśniowych. Obawiam się ze 2h ćwiczeń to nieco za dużo. nie znam Pani możliwości jednak powinna Pani pamiętać ze co za dużo to tez nie zdrowo. nie powinna tez Pani ćwiczyć codziennie, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Przy ćwiczeniach fizycznych i redukcji wagi powinna Pani odpowiednio dostosować kaloryczność diety. Mimo że chce Pani schudnąć jadłospis nie może być zbyt ubogi, ponieważ organizm ,,przejdzie w stan oszczędzania'' i zacznie robić zapasy rezerwę( w postaci tkanki tłuszczowej) w obawie przed utratą cennych składników odżywczych.
Jest bardzo duża szansa że Pani schudnie o ile będzie Pani postępować rozsądnie.3mam kciuki!

Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem odpowiednio zbilansowanej i dostosowanej do Pani potrzeb diety zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Oczywiście, że będą efekty. Godzina uprawiania sportu nie jest najważniejsza. Bardziej skupiłabym się na diecie. Pozdrawiam, Kamila Ziemann