Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jakich przypadkach polip szyjki macicy wchłonie się sam?

witam, Podczas badania ginekologicznego wykryto u mnie polipa szyjki macicy, dostała skierowanie na usunięcie. Ostatnio wyczytałam, że polipy mogą się same wchłonąć bez konieczności ich usuwania, czy faktycznie może do tego dojść i w jakich przypadkach czy są leki aby sam się wchłonął? Obecnie będę stosować tabletki antykoncepcyjne ze względu na podejrzenie endometriozy, czy mogą one mieć jakiś wpływa na polipa?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Polipy szyjki nie wchłaniają się. Wyjątkiem mógłby być tzw. polip doczesnowy, który może pojawić się w czasie ciąży, i zniknąć po porodzie. Inne polipy raczej nie wchłaniają się, małe mogą być czasami niewidoczne przy małym rozwarciu ujścia zewnętrznego szyjki macicy (w czasie badania ginekologicznego). Skierowanie na usunięcie polipa jest postępowaniem standardowym. Nie ma leków na "wchłanianie" polipów. Tylko w wyjątkowych, niewytłumaczalnych przypadkach można stwierdzić "zniknięcie" polipa (medycyna ...).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy