W jakiej wysokości miano jest zagrożeniem dla dziecka?

Od poprzedniego porodu minęło 5 lat, wtedy pojawiły się antyciała, ale w 37 tyg., więc nie było większego problemu. Teraz jestem w 17 tyg. ciąży i miano antyciał RhD wynosi 8, czekam na powtórny wynik i umieram z przerażenia, jeśli miano wzrośnie choćby o 1, dostanę skierowanie na patologię.
W jakiej wysokości miano jest zagrożeniem dla dziecka?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
W praktyce miano wyższe lub równe 1:16 jest wskazaniem do diagnostyki dziecka i pilnej obserwacji ciąży. Trudno na podstawie samego wyniku przeciwciał określić stan dziecka, bada się je przy pomocy USG i poszukuje cech niedokrwistości.
Proszę się nie denerwować na zapas. Medycyna potrafi sobie radzić z konfliktem serologicznym. Ciąża z konfliktem może przysporzyć Pani nerwów i wyrzeczeń, ale dziecko najpewniej urodzi się zdrowe.
Pozdrawiam serdecznie!