W jakim celu badanie cytologiczne poddaje sie weryfikacji?

Witam, W jakim celu badanie cytologiczne poddaje sie weryfikacji? Czy oznacza to zly wynik...czy gdyby byl zly, to byloby to wiadome od razu, bez weryfikacji...?Jakie stosuje sie procedury w przypadku tym niekorzystnym?Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Weryfikacja jest stosowana w przypadku wyniku nie miarodajnego lub nie jednoznacznego. Proszę poczekać na wynik badania.