W jakim celu dochodzi do zatruwania zębów?

Wiem z wypowiedzi stomatologów na tym portalu że teraz leczenie kanałowe nowoczesne wykonuje sie na jednej wizycie, ale moja stomatolog chyba nie wie bo truje mi zęby. Pytanie moje w jakim celu truje się zęby, czy naprawdę nie można dac końskiej dawki znieczulenia i wyciągnąć te nerwy żywe, wyczyścić kanał i go pozalepiać?? Po co truje się zęby zamiast z miejsca znieczulić i powyciągac nerwy? Czy po dwukrotnym zatruciu zęba i znieczuleniu wyciąganie nerwów i opracowywanie kanałów boli?

Jednak nie zawsze się to udaje- czasem są to przeszkody związane z anatomią kanałów,z wysiękiem czy nawet z czasem przeznaczonym na jednego pacjenta.

najlepiej jest na pierwszej wizycie ekstyrpować miazgę w znieczuleniu (i to nie jest końska dawka - ale normalnie 1 amp), jednak czasem się nie uda - wtedy zdarza mi się zatruć zęba np. - na następnej wizycie najlepiej zęba opracować i wypełnić (o ile się da ). Ale każdy ma swój sposób leczenia.

Po dwukrotnym zatruciu zęba - opracowanie, wyciąganie miazgi nie boli - nie potrzeba znieczulenia. Bo jeśli będzie Pani znieczulana to nie rozumiem idei zatruwania zęba ( dwukrotnego)