W jakim celu dostaje się wezwanie do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej?

W jakim celu dostaje się wezwanie do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej? Wykryto u mnie hcv dodatki, wysłano później na dokładniejsze badania by mieć pewność,czy to wzw c. Czekam nadal na wyniki (od 3 tyg). Czy to, ze dostałam takie wezwanie oznacza, że już na pewno jestem chora i wyniki są przesądzone? Po co w ogóle takie wezwanie? Czego się spodziewać po wizycie? Bardzo mi zależy na odpowiedzi mimo, że jest weekend bo w poniedziałek rano muszę już tam być. Będę wdzięczna,dziękuję i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. List polecony z Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej może zmrozić krew w żyłach. Oczywiście diagnoza wstępna wymaga poszerzenia diagnostyki. Sama stacja już po uzyskaniu pozytywnego wyniku poddaje go ponownym testom. Proszę pamiętać iz aby potwierdzić chorobę należy wykryć RNA wirusa. Sama obecność przeciwciał anty HCV nie oznacza jeszcze choroby.