W jakim celu zastosowania jest chemioterapia?

Witam serdecznie. Moja mama od dwoch lat przyjmuje chemioterapie. Ma dwa guzki w płucach ok. 7mm w polu srodkowym prawego pluca i ok. 5mm w polu dolnym lewego pluca. (jak piszą: bez dynamiki o łagodnym charakterze). Badania kontrolne nic nie zmieniają, ani sie te guzki nie zmniejszają ani nie powiększają. Wiec po co ta chemia? Ostatnio jezdzi co tydzien. :( Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Chemioterapia jest leczeniem przeciwnowotworowym. Po ustaleniu rozpoznania oraz ocenie stanu klinicznego pacjenta dobiera się odpowiednie leczenie w zależności od typu histopatologicznego nowotworu. Rodzaje leczenia i strategie są dosyć skomplikowane. Na Pani pytanie najlepiej odpowie Pani lekarz prowadzący Pani mamy (o ile oczywiści dostanie takie upoważnienie).