W jakim czasie schudnę? Jakie ćwiczenia?

Witam. Mam 14lat, ok 163cm wzrostu i ważę 50 kg. Mam duży brzuch i chciałabym się go pozbyć. Jakiś czas temu zaczęłam dietę nie jadłam słodyczy, herbatę słodziłam słodzikiem a nie cukrem unikałam soli oraz mniej jadłam. Udało mi się schudnąć (ważyć 48 kg) ale mój brzuch nadal był duży. Od dwóch dni robię codziennie po 100 brzuszków i mam nadzieję, że schudnę. Chciałabym się dowiedzieć czy mam wykonywać jeszcze więcej ćwiczeń (jeśli tak to jakich) aby wcześniej zauważyć efekty oraz chciałabym się dowiedzieć kiedy około zobaczę efekty. Czy robię wystarczającą ilość brzuszków dziennie czy poleca mi Pani jeszcze jakieś inne ćwiczenia (mogą to też być ćwiczenia na uda). Liczę na pomoc. Z góry dziękuję.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przy obecnej masie ciała nie ma wskazań do podejmowania odchudzania, możesz natomiast dbać o swoją sylwetkę regularnie ćwicząc.
Brzuszki mogą dać upragniony efekt, poza nimi ćwiczenia pomocne w kształtowania brzucha to m.in.:
http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha

W związku z tym, że masz dopiero 14 lat, przed włączeniem ćwiczeń powinnaś porozmawiać o tym z rodzicami i zapytać, czy nie widzą jakichś przeciwwskazań.
Powyższe propozycje przeznaczone są dla osób zdrowych.
Efekty widoczne będą przy regularnym podejmowaniu aktywności.
Porozmawiaj również o możliwości uczęszczania na zajęcia na basenie, lub też na zajęcia SKS.
Im więcej ruchu, tym więcej kcal spalisz.
Czas ćwiczeń powinien być dopasowany do Twojej kondycji.

Pozdrawiam
_____________
We wszystkich sprawach konsultuj się z rodzicami.