W jakim dniu cyklu wykonuje się badanie na poziom prolaktyny?

W jakim dniu cyklu miesiączki robi się badania na prolaktyne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma to znaczenia w jakim dniu wykona się badanie. Niemniej jednak że względu na fakt iż najczęściej inne hormony oznacza się 3 dnia cyklu także prolaktynę należy oznaczyć wtedy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
To, w jakiej fazie cyklu należy wykonać badanie zależne jest od tego w jakim kierunku wykonywanie jest badanie. O terminie przeprowadzenia badania powinien zadecydować lekarz prowadzący. Jeśli nie zostało to określone to może Pani wykonać badanie w dowolnym terminie.

Szanowna Pani!

Dzień cyklu nie ma znaczenia, ważne jest to,żeby badanie wykonać na czczo.

Z poważaniem
katarzyna lewicka