W jakim okresie czasu umiera nerw po zatruciu?

Witam, 10.10 byłam u dentysty. Stwierdził iż trzeba leczyć kanałowo dolną szóstkę. Czy to leczenie przebiega prawidłowo ze względu iż nadal odczuwam dolegliwości bólowe podczas picia gorących napoi i jedzenia zimnych lodów. Może już ząb nie powinien boleć i powinien być martwy? W jakim okresie czasu umiera nerw po zatruciu? Wiem że teraz leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie, natomiast mój stomatolog nie chce stosować nowoczesnego leczenia i zatruł mi zęba, na co nie miałam wpływu.

W tym przypadku czas obumarcia miazgi uzależniony jest od średnicy wykonanego dostępu do komory i stopnia penetrowania środka dewitalizującego; ze względu na rozbudowany system kanałów może to trochę potrwać.Pewnie na następnej wizycie leczenie zostanie zakończone i objawy ustąpią.