W jakim okresie po zakończeniu kuracji na grzybiczne zapalenie pochwy przestanę zarażać?

Witam. Jestem kobietą w wieku 32 lat. Wczoraj zdiagnozowano u mnie grzybiczne zapalenie pochwy. Poddana zostałam kuracji, która ma w sumie trwać 18 dni. W ramach kuracji przyjmuję: lek doustny i maść. Chciałabym uniknąć zarażania innych tą chorobą. W związku z tym proszę o informację, po jakim okresie od zakończenia kuracji przestanę zarażać? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Padma
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Prawdopodobnie  już w trakcie trwania kuracji przestanie być Pani "zaraźliwa" dla innych, jednak proszę poczekać ze współżyciem do jej końca (oczywiście w sytuacji, gdy leczenie będzie skuteczne i ustąpią objawy). Najlepiej by było, gdyby na grzybicę przeleczył się także Pani partner seksualny!

Pozdrawiam!