W jakim środowisku dochodzi do zapłodnienia?

Plemnik w dogodnych warunkach tj. temperaturze 37 stopni C i w środowisku wilgotnym jest w stanie przeżyć 18 h. czy poza drogami rodnymi kobiety jest takie środowisko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością nie jest ono dogodne do przeżycia. Niemniej jednak nawet w tym środowisku mogą one przetrwać kilka godzin.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Oczywiście istnieje możliwość sztucznego wytworzenia takich warunków, ale w naturze, poza drogami rodnymi kobiety, plemniki przeżywają do kilku minut.

Lek. Tomasz Budlewski

Np. Może być w łazience na ręczniku i tym podobnych miejscach.