W jakim wieku można przystąpić do laserowej operacji wzroku?

Witam! Chciałbym się dowiedzieć, od którego roku życia jest bezpieczny zabieg? A tak w ogóle mam wadę wzroku na prawym -0,75, a na lewym -1 (nie lubię nosić okularów ani soczewek, dlatego chciałbym się zdecydować na taką właśnie operację). Czy po takiej operacji można całkiem oślepnąć? Jakie są zagrożenia?
ponad rok temu

Witam !
Laserową korekcję wady wzroku wykonuje się u ludzi, u których wada ta jest stabilna od przynajmniej roku wstecz. Wada staje się przeważnie stabilna, gdy zakończony zostanie wzrost całego organizmu, czyli osiągnięta dojrzałość. Istnieje też kilka innych przeciwwskazań zarówno okulistycznych, jak i ogólnych, ale to po badaniu lekarskim.
Mała krótkowzroczność świetnie się nadaje do zastosowania tego typu procedury. Co do ewentualnych zagrożeń i możliwych powikłań można by pewnie napisać książkę, więc stwierdzę tylko, że dochodzi do nich niezwykle rzadko.
Osobom niezdecydowanym - odradzam, przekonanym – polecam.
Pozdrawiam