W którym dniu zrobić badanie prolaktyny, progesteronu i estradiolu?

Witam . Dostałam skierowanie od ginekologa na badanie stężenia hormonów ( prolaktyna , progesteron , estradiol ) . W ktorych dniach cyklu powinnam je zrobic ? Dodam że mam bardzo nieregularne cykle (6-7 tygodniowe) .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle badanie takie wykonuje się w 3 dniu cyklu.