W którym tygodniu ciąży będzie widoczny zarodek?

Proszę o odpowiedź, czy przy takim wskaźniku beta HCG – 11800, możliwe jest, aby nie było widać zarodka. Wg ginekologa jestem w 5 tyg. i 6 dniu ciąży, od ostatniej miesiączki.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, gdyż nie wiem, czy się martwić, czy jednak jest wszystko oki, a ja panikuję;-)
Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W piątym tygodniu i szóstym dniu ciąży zarodek może jeszcze nie być widoczny. Powinien on się pojawić na obrazie USG z początkiem szóstego tygodnia ciąży. Obecnie powinien być już widoczny pęcherzyk żółtkowy.

Proszę nie przywiązywać wagi do poziomu beta HCG, jego normy są bardzo szerokie, a ważniejsze od poziomu jest dobowe tempo zmiany.

Pozdrawiam serdecznie!