W którym tygodniu widać serduszko?

Witajcie. Wczoraj byliśmy z żoną na usg, to już druga wizyta, pierwsza była w 4 tygodniu, ta wczorajsza - 7 tygodniu. Niestety, nie było widać serduszka. Lekarz nas strasznie nastraszył i ogólnie fatalnie się czujemy, kazał nam przyjść za tydzień. Bardzo się martwimy. Czy to możliwe, że serduszko może być widoczne trochę później?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Około 7 tygodnia ciąży czynność serca powinna być wykrywalna poprzez badanie USG, ale to z założeniem, że zapłodnienie nastąpiło ok. 14 dnia cyklu. Tymczasem owulacja nie zawsze występuje, jak w zegarku, dlatego nie rozpoznaje się zazwyczaj obumarcia ciąży na podstawie jednego badania. Stąd lekarz chce powtórzyć badanie po tygodniu.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!