W prawym kącie mostkowo-móżdżkowym w bezpośrednim sąsiedztwie tylnego brzegu piramidy kości skroniowej widoczny jest hiperdensyjny obszar

Witam, żona miała ostatnio rezonans i mamy obawy po wstępnych opiniach. Prosiłbym o dodatkowe zerknięcie w opis kogoś obeznanego. Opis Tomografii: "W prawym kącie mostkowo-móżdżkowym w bezpośrednim sąsiedztwie tylnego brzegu piramidy kości skroniowej widoczny jest hiperdensyjny obszar o wymiarach 12 x 7 mm. Obraz TK jest niejednoznaczny, może odpowiadać artefaktowi lub zmianie ogniskowej. Wskazane badanie MR. Zwapnienie w szyszynce."

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Tak jak zostało to określone, niekoniecznie musi być to zmiana patologiczna i wskazane jest wykonanie dodatkowych badań. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.