W rozmazie treść koloidowa, w rozmazie na koloidowym tle rozproszone tyreocyty

Mam pytanie odnośnie mojego wyniku biopsji tarczycy. Niestety do lekarza będę miał możliwość pójścia dopiero za 1,5 miesiąca. Na lewym płacie tarczycy mam prawie 2 cm guzek. Mam 28 lat. W wyniku biopsji zostało napisane: "W rozmazie treść koloidowa. W rozmazie na koloidowym tle rozproszone tyreocyty. WG klasyfikacji Bethesda - I". Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to oznacza? Czy to coś groźnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Oznacza to, że pobrany do badania materiał może pochodzić z części torbielowatej guzka i zawiera za mało komórek tarczycy, aby histopatolog mógł wypowiedzieć się jednoznacznie co do charakteru zmiany. Grupa I w/Bethesda oznacza biopsję niediagnostyczną, którą należy powtórzyć po 3-6 miesiącach.