W trakcie ćwiczeń zawsze chce mi się wymiotować. Czy to jest normalne?

Ostatnio zaczęłam się ochudzać. Ważę 61 kg przy 175 cm wzrostu. Moimi podstawowymi posiłkami są jogurty z muesli, kasza gryczana, jakieś owoce oraz warzywa i czasem jakieś mięso. Jestem tancerką, więc dużo ćwiczę. Ostatnio szybko się męczę. Ale nie o to chodzi. Razem z "dietą" podjęłam się ćwiczeń tzw. 6 weidera. I gdy ćwiczę, zawsze chce mi się wymiotować. Czy to z przemęczenia, czy coś w tym stylu? Mój jadłospis: śniadanie 7.15: płatki lub sałatka owocowa; 11.30 (jeśli jestem w szkole, jeśli jestem w domu to nie jem): jogurt z muesli, jakieś jabłko; obiad 14.30: kasza gryczana, jakaś sałatka i kawałek mięsa; 18.00 serek z muesli. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie napisałaś, czy jesz coś przed ćwiczeniami czy też nie, oraz ile czasu mija od posiłku do treningu? Być może ćwiczysz w niedługim odstępie od posiłku, stąd uczucie nudności. Możliwe także, że zjadasz pokarmy długo zalegające w żołądku, a ćwiczenia (zwłaszcza prowadzące do zwiększenia ciśnienia w obrębie jamy brzusznej, np. "brzuszki") mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości.

Pozdrawiam

PS
Zdecydowanie nie  powinnaś podejmować prób odchudzania!