Wada serca a poród naturalny

Za 2 tyg mam termin porodu,Pierwsza ciąża. Posiadam skierowanie na cesarskie cięcie ze względów kardiologicznych.Ordynator oddziału położniczego podczas rozmowy stwierdził, że moja wada serca nie jest duża i może będą mi kazać rodzić naturalnie. Strasznie mnie to zestresowało i zdezorientowało ponieważ problemy sercowe mam od kilku lat. Czy faktycznie może dojść do sytuacji gdzie pomimo zaleceń innego lekarza do cc będę zmuszona w szpitalu do porodu naturalnego? Czy to jest prawne postępowanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wykonanie CC jest procedurą na zlecenie lekarza prowadzącego w szpitalu. Przeprowadza się ją po dokładnej ocenie wszystkich wskazań. Proszę pamiętać iż CC jest procedurą znacznie nadużywaną.