Wada wzroku a dobranie odpowiednich okularów

Witam, stwierdzono u mnie OP -0,5, OL -0,5/-0,75/80, okulary miały mi służyć tylko do pracy na komputerze, jednak po założeniu ich mam zdeformowaną perspektywę, monitor jest trapezem zamiast prostokątem, dodatkowo mam zawroty głowy i nudności, dodam,z e widzę ostro, tylko te zniekształcenia. Kazano mi przywyknąć, no ale po godzinie zdejmuję. czy przy tak małym astygmatyźmie powinno się go korygować ? wolę widzieć mniej ostro na jedno ok, no ale bez zniekształceń. Proszę o poradę, pozdrawiam

Witam.
Wada krótkowzroczna + dodatkowko mały cylinder w OL nic nie wniesie w jakości widzenia do komputera. Dlatego okulary tej mocy do komputera nie maja w tej sytuacji zastosowania.
Pozdrawiam

Witam . Moim zdaniem jeśli astygmatyzm w oku istnieje należy dążyć do jego skorygowania ale tylko wtedy jeśli poprawia to widzenie oraz jeśli nie daje to efektów ubocznych jak np. te opisywane. Należałoby skontrolować powtórnie 1. dobranie tych szkieł 2. szkła czy są wykonane zgodnie z receptą. 3. jeśli po ok. 2-3 tyg. noszenia oczy nie przyzwyczajają się do korekcji należy ją zmodyfikować np. zmniejszyć cylinder. Pozdr. Barnyk.