Wada zgryzu u 33-letniej osoby

Witam. Mam skończone 33 lata. Borykam się z problemem poważnej wady zgryzu. Nie dość że mam cofniętą do tyłu dolną żuchwę, to poza tym górne krzywe wysunięte zęby. Między górnymi jedynkami widnieje dosyć spora przerwa. Czy jest możliwość skorygowania takiej wady chirurgicznie czy tylko i wyłącznie ortodontycznie? Chciałabym również aby kształt zębów uległ zmianie.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby najprawdopodobniej leczenie ortodontyczne - jeśli żuchwa jest cofnięta. Jeśli jest za krótka - można rozważyć leczenie chirurgiczne. Kształt zębów może być potem skorygowany. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani, z krótkiego opisu wynika, że ma Pani wąską szczękę która spowodowała wychylenie siekaczy, wąska szczeka powoduje, albo wystąpienie zgryzu krzyżowego, albo tyłozgryzu. Powinna się Pani leczyć ortodontycznie, bo nawet jeżeli będzie rozważany zabieg chirurgiczny, to pacjent musi być do takiego zabiegu przygotowany przez ortodontę. Szpara między siekaczami może się zamknąć podczas leczenia, a na koniec można poprawić kształt zębów licowkami porcelanowymi. Warto zadbać o piękno zębów gdyż ładny uśmiech to atut urody.
Pozdrawiam :)