Wady i zalety kubeczka menstruacyjnego

Witam, mam 26 lat i od dawna stosuję tampony. Czytalam artykuł o kubeczku menstruacyjnym bardzo mnie zaintrygował aspekt higieniczny i zdrowotny przewagi tego urzadzenia w stosunku do tamponów. Chodzi glownie o brak podraznienia i wysuczenia pochwy oraz mniejszy negatywny wplyw na flore bakteryjna ( mniejsza tendencja do grzybicy i nadżerek ) ile w tym prawdy??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W porównaniu z tamponami wykazują dwie zalety: nie mają elementów narażonych na zamoczenie w czasie mikcji i nie powodują nadmiernego wysuszenia wnętrza pochwy poprzez wchłanianie śluzu.Wady to po pierwsze, tak jak bywa z tamponami, trzeba się nauczyć aplikować i wyjmować kubeczek. Kolejna to to iż na początku trzeba wydać nieco więcej jednak w przypadku zaakceptowania metody, szybko się to zwraca.