Waga 48 kg przy wzroście 160 cm u 16-latki

Mam 16 lat,wzrot 160cm i waże 48 kg.Chciałabym wiedzieć czy waże za dużo?
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Twoje BMI wynosi 18.75 kg/m2 . Oznacza to iż twoja waga jest prawidłowa.

Witaj. Twoja masa ciała jest w normie – nie ważysz za dużo. Powinnaś zadbać o to, aby w Twoim jadłospisie nie brakowała żadnych składników odżywczych. Dieta powinna być urozmaicona i wartościowa, co oznacza tylko tyle, abyś jadła produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszcze (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Jedz nie miej niż 4 posiłki dziennie – najlepiej 5 – 3 większe i 2 przekąski (owoce, orzechy, jogurty). Pamiętaj też o sporcie - co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.