Waga a tabletki antykoncepcyjne

Witam! Mam 21 lat, ważę72kg przy wzroście 167 cm. Po obliczeniu wskaźnika BMI, wyskoczyła mi odpowiedź o nadwadze. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą mieć AŻ taki wpływ na wagę? Przed przytyciem ważyłam 55-58 kg. Pozdrawiam.
21 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie mogę wypowiadać się na temat konkretnego preparatu, ale rozważa się, iż tabletki antykoncepcyjne mogą przyczyniać się do wystąpienia nadmiernej masy ciała.

Mechanizmy są różne:
- niektóre preparaty powodują zatrzymywanie wody w organizmie (obrzęki),
- powodują pogorszenie nastroju, na co część kobiet reaguje objadaniem się,
- wpływają na metabolizm, m.in. tłuszczu w organizmie.

Pozdrawiam

PS
Warto zapoznać się z ulotką załączoną do preparatu lub zadać pytanie w serwise klienta (u producenta tabletek).