Waga a wzrost u kobiety

Dzień dobry ! Mam pytanie mianowicie chodzi o moja wagę. Przy wzroście 155 cm ważę 62 kg czy to dobrze ? Mi się wydaje ze nie więc proszę o pomoc czy mam iść z mamą do dietetyka czy w ogólne nic z tym nie robić ? Moja mama mówi ze wyrosnę i ze moje ciało cały czas się zmienia więc nie ma potrzeby odchudzania się. Ale ja bardzo się martwię bo moje koleżanki są odemnie szczuplejsze i po prostu mam przy nich kompleksy :( Proszę o pomoc!

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani bmi wynosi 25,8 co jest nieco za wysokim wynikiem. Proponuje rozpocząć ćwiczenia, np. bieganie, nordic-walking. W przypadku braku obniżenia masy przy regularnych ćwiczeniach warto skonsultować się z dietetykiem.

Sama masa ciała nie jest do końca wiarygodnym wynikiem. Warto zrobić sobie analizę skałdu amsy ciaął, która powie Pani jakie są proporcje tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej. Osoba, która ma dużą masę mięśniową może dużo ważyć, a sylwetkę mieć super. Analizę może Pani zrobić w gabinetach dietetyki.