Waga ciała a skuteczność plastrów antykoncepcyjnych

witam serdecznie waże 96 kg a moja Pani ginekolog bez zważenia mnie przepisała mi plastry antykoncepcyje evra w ulotce przeczytałam że są one przeznaczone dla Pań poniżej 90 kg co mam teraz zrobić czy moge je stosować czy lepiej nie mam już wykupione w domu 3 opakowania

Renata GrzechociĹska

Witam.
Niestety u kobiet powyżej 80 kg skuteczność plastrów spada, powyżej 90 kg jest równa skuteczności metod barierowych tzn. prezerwatywy. Proponuję zmianę metody antykoncepcji.
Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proszę skonsultować się z ginekologiem, który zlecił Pani te leki. Lekarz określi dalsze postępowanie.