Waga nastolatki: jakie ćwiczenia na brzuch, boczki i uda?

Masa ciała około 59 kg, wzrost 173, kobieta, 18 lat. Tryb życia niezbyt aktywny. Od 2 tygodni jestem na diecie 1000 kcal, stosuję aerobiczną 6 weidera, abs, ćwiczenia na nogi i pośladki. Od czasu do czasu skakanka i spacery. Wiem, że moje BMI jest odpowiednie, nie jestem osobą otyłą, ale mam problemy z dużą ilością tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach oraz na udach. I głównie na tych partiach mi zależy. Chciałabym wyrobić sobie smukłą sportową sylwetkę. Czy dam radę spalić tkankę tłuszczową przy takiej aktywności fizycznej? Czy powinnam robić inne ćwiczenia? Jakie produkty zawierają najmniejszą ilość cukrów prostych i węglowodanów?

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,7 i znajduje się blisko 25 percentyla (czyli dolnej granicy normy). Oznacza to, że zrzucenie nawet kilku kilogramów może doprowadzić do niedowagi i/lub anoreksji.

Dieta 1000 kcal to stanowczo za mało dla Ciebie. W Twoim wieku powinnaś dbać, aby dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Najlepsza byłaby dla Ciebie zdrowa i zbilansowana dieta.

Produkty węglowodanowe są niezbędne do życia, gdyż dostarczają paliwa energetycznego dla mózgu i erytrocytów. Nie powinnaś poszukiwać tych, o małej zawartości węglowodanów i zastępować nimi pieczywo, kasze, ryż, ziemniaki, makarony. Wszystkie te produkty są niezbędne w Twojej diecie.

Ćwiczenia są jak najbardziej wskazane dla wszystkich zdrowych osób, o ile nie są wykonywane obsesyjnie. Postaraj się czerpać z aktywności fizczynej przyjemność (najlepsze będą ćwiczenia grupowe z rówieśnikami lub te na świeżym powietrzu).

Pozdrawiam