Wahania nastroju a możliwość depresji

Witam . Od jakiegos czasu mam wahania nastroju . Kilka lat temu próbowałam się zabic . Teraz niby jest lepiej mam corke narzeczonego . Coraz częściej zaczyna mnie wszystko meczyc . Boje sie isc do lekarza , nie chce zeby to wszystko wrocilo . Mialam stan przedrakowy ( moja mama miała raka macicy i wszystko jej usuneli ) podobno juz jest ok , ale caly czas cos zle sie dzieje . Czy to początki depresji ?

Na pewno nie wróci od wizyty u lekarza - lekarze nie mają takiej mocy :) Proponuję nie zwlekać z wizytą i umówić się do psychiatry. Im wcześniej Pani rozpocznie leczenie, tym szybciej uwolni się Pani od problemów.

Bardzo dobrym pomysłem jest też poszukanie sobie terapeuty - najlepiej poznawczo-behawioralnego.

Jeśli to faktycznie depresja (a tego jak rozumiem jeszcze Pani nie wie) zachęcam też do sięgnięcia po książkę "Radość życia" Davida Burnsa - http://www.psychowiedza.com/2014/08/radosc-zycia.html - znajdzie tam Pani sporo przydatnych wskazówek.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Unikając wizyty, nie spowoduje Pani że problemy znikną.
Stąd jeżeli na prawdę Pani CHCE, żeby "to wszystko nie wróciło" - to proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy zbadają Panią, a następnie zaproponują odpowiednią metodę/formę leczenia.