Wahania nastroju i napady złości u 32-latka

Dzień dobry Mam 32 lata i od pewnego czasu (ciężko mi jednak określić dokładny początek) miewam napady złości które ciężko mi kontrolować. Czasami boję się przebywać ze swoimi dziećmi bo tak bardzo wyprowadzają mnie z równowagi (a nie chcę im przypadkiem zrobić krzywdy gdy jestem wściekły). Dodatkowo często miewam wahania nastroju, napady lęku, silnego zwątpienia i braku poczucia własnej wartości (bardzo często boję się podejmować jakieś działania z obawy przed porażką).

Witam!
Myślę, że najlepiej zrobi Pan, zgłaszając się do specjalisty -psychologa lub psychiatry.
Pozdrawiam. J.Pluta

Ponieważ Pana "napady złości" powodują, że z troski o własne dzieci, musi Pan wycofać się z relacji z nimi, odczuwa Pan napady lęku i wahania nastroju, nie bagatelizowałabym tego. Zarówno Panu z tym niedobrze, jak i cierpią na tym relacje z najbliższymi. Proszę udać się do psychiatry lub skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Panu uporządkować to, z czym Pan się boryka.

Dzień dobry, trudno udzielić panu odpowiedzi w tym miejscu. Zachęcam do konsultacji psychologicznej - podczas takich spotkań psycholog dokładnie zbada jak często i w jakim stopniu traci pan kontrole nad sobą i zaproponuje dalsze kroki postępowania (być może podjęcie terapii). Pozdrawiam.