Wahania nastroju i stany depresyjne

Od dłuższego czasu mam wahania nastroju, stany depresyjne, zamykam się w sobie, unikam kontaktu ze znajomymi, uciekam w alkohol, mam myśli samobójcze, czy to depresja /nerwica czy nie przepracowana trauma ptsd. Po mimo że to było trzy lata temu mam wrażenie że to było wczoraj, nie potrafię zapomnieć o przemocy seksualnej, tkwi to we mnie i cały czas boli

Proszę zgłosić się na terapię. Z pewnością jest to zaburzenie ze spektrum nerwic. Nic więcej nie da się stwierdzić ani poradzić bez osobistej konsultacji.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Z przedstawionego przez Panią opisu, niestety nie jestem w stanie przypuszczać z czym konkretnie (jaką jednostką chorobową) mamy do czynienia. Myślę jednak, że nie ma to aż tak dużego znaczenia, ponieważ opisane przez Panią objawy i trudności są wystarczające aby poważnie zastanowiła się Pani nad podjęciem psychoterapii. Niestety w pewnych sytuacjach nie jesteśmy w stanie poradzić sobie w pojedynkę, dlatego warto wesprzeć się na profesjonaliście, który wraz z Panią uda się w podróż, której celem jest Pani zdrowie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój obecny sposób przeżywania / funkcjonowania to namawiam na podjęcie leczenia u psychoterapeuty.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie.

Dzień dobry, nie sposób w tym miejscu postawić pełna diagnozę. zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.