Wahania nastroju u samotnej matki, która mieszka z rodzicami i siostrą

Mam 21 lat i jestem samotna matka rocznego dziecka mieszkam z rodzicami i siostra w kawalerce. Moja mama jest alkoholiczka, taty zawsze nie ma bo pracował w delegacji a siostra studiuje i nie mamy bardzo dobrych stosunków ze sobą. Ojca mojej córki zostawiłam ponieważ bardziej internetresowalo go picie i koledzy.gdy miałam 13 lat zmarł mój starszy brat całe moje życie i mojej rodziny się zmieniło Ogólnie jestem zamknięta w sobie dziewczyna ciągle przesiaduje w domu. Ostatnio mam skoki nastroju

Witam,
ma Pani z całą pewnością wiele problemów, które zapewne warto byłoby sukcesywnie rozwiązywać, jednak w chwili obecnej chyba szczególnej uwagi wymagają Pani skoki nastroju, szczególnie w sytuacji stosunkowo niedawnego porodu, okresu połogu. W pierwszej kolejności zaleciałabym wizytę u lekarza psychiatry, wszelkie wahania nastroju własnie z tym lekarzem należy rozwiązywać, a okres po porodzie i połogu jest jakby szczególnie delikatny w tej kwestii. Dalej myślę, ze bardzo przydałaby się Pani psychoterapia. Może się Pani po prostu udać do pobliskiej Poradni Zdrowia Psychicznego, tam leczenie jest bezpłatne z NFZ, może będzie potrzebne skierowanie od lekarza 1-szego kontaktu lub psychiatry, czasami warto także lekarzowi 1-szego kontaktu zgłaszać takie problemy, on może wystawiać skierowania do specjalistów. Myślę, ze Pani problemy wymagają uwagi, pełnej diagnozy i odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia.