Wahania poziomu cukru w organizmie i podanie glukozy

tato jest cukrzykiem na insulinie po spacerze miał 66 mg/dl cukru i podawal objawy które świadczyły o niedocukrzeniu podałam glukozę do wypicia i kolację zrezygnowałam z dawki insuliny po 2h poziom cukru wynosił 127mg/dl czy tak postępować

Tak nie należy postępować! Jak tata idzie na spacer powienien zmierzyć poziom glukozy, jeżeli wynosi on mniej niz 140 - 150 mg% powinien zjeść kanapkę zanim ruszy i wziąść kanapkę na spacer. Nie wolno dopuszczać do takich spadków to niebezpieczne. Jezeli spadnie culier do takiego poziomu to należy dać do wypicia coś słodkiego np woda z cukrem i dać dodatkową kanapkę! Nie wolno pomijać dawki insuliny, można ewentualnie ją zmniejszyć o 2 - 4 j ale nie pomijać bo na drugi dzień będą kłopoty z wysokim cukrem. Spacery mają być krótkie - 1 godz, a nie trwać długo i bez jedzenia - choremu moze się zrobić słabo na spacerze i może tam stracić przytomność i nikt mu nie pomoże. Można kupić w aptece glukozę w żelu - nazywa sie to 1 WW i można to nosić w kieszeni.