Wahania uczuć u chłopaka a zaborczość w związku

Witam mam problem temu typu że przez ze mnie mój związek jest na włosku bo byłam zaborcza stanowcza dużo rzeczy zabraniałam mojemu chłopakowi wiec jednego dnia się wkurzył i powiedział co leżu mu na sercu przyznałam się do swoich win co źłe zrobiłam i chciałam żeby dał nam szanse powiedział że da wszystko przez tydzień było wszystko dobrze starałam się być nie zaborcza itp. tylko znów ma wachanie uczuć powiedział że mnie kocha ale nie tak jak przedtem . chcę porady pozytywnej . nie chce go stracić

Witam,

pierwszym sposobem jest proste ćwiczenie. Każda z osób przez 10 minut mówi najpierw, co jej się podoba w związku (słuchająca osoba nie może jej w tym czasie przerywać), potem o ty, co jej przeszkadza, ale używając tylko komunikatów "Ja" ("czuję, że..", "chciałbym abyś... "podoba/niepodoba mi, gdy..., "chcę w naszym związku zmienić...", itp) zamiast komunikatów "Ty" ("Ty zawsze robisz...", "Przez Ciebie...", "Bo Ty...", itp). Należy używać także tzw. "dużych kwantyfikatorów", czyli stwierdzeń "zawsze", "wciąż". "ciągle", "nigdy", "znowu", ponieważ są raniące dla drugiej strony.
Jeśli to nic nie pomoże polecam wybrać się do terapeuty pracującego z parami i przestawienie swojego problemu.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl

Pewnie Pani chłopak jest nieufny i może też nieco sceptyczny wobec zmian. Zmiana wymaga czasu, bo gdyby to było takie proste to wieczorem założylibyśmy sobie zmianę a nazajutrz byłoby już zupełnie inaczej, bez wysiłku i pracy. Tak nie jest.To nauka czegoś nowego. Trzy kroki do przodu, a czasem jeden do tyłu. Nie można kogoś zmusić do kochania. Czasu i cierpliwości w pracy nad nową jakością życzę.