Wahania wagi u 18-latki - co robić?

witam! Jestem dziewczyną w wieku 18 lat przy wzroscie 152 oraz wadze 42,5/43. Zdaje sobie sprawę, że moja waga jest odpowiednia ,jednak to ile ważę kompletnie nie pokrywa sie z moim wyglądem. Moja waga bardzo często się waha. Moim celem było schudnąc do 42 kg. Schudłam 5 kg , i moja dieta sie nie zmieniła. Codziennie jem ponad 1200 kcal,nigdy nie przekraczam 1300. Chciałabym to zmienić, ponieważ waga stoi, ale obawiam się że przytyje zwiekszając swoje kalorie. Czy to, że waga powoli wzrasta jest przyczyna zbyt małej ilości kalorii? Wspomne, że codziennie ćwicze, spalając przy jednym treningu od 200 do 350 kcal.

Szanowna Pani, proponuję wykonać badanie TSH, aby wykluczyć zaburzenia funkcji tarczycy. Pozdrawiam