Walka z otyłością i rozmowa z psychologiem

witam - zmagam się z otyłością, jestem po pierwszej rozmowie z lekarzem, do wykonania mam całą serie różnych badań, w tym z psychologiem, którego zawsze chcialam unikać. Czy ktos może podzielic sie wiedza jak taka rozmowa wyglada czy jest jakies badanie czy test, o co może pytać - chialabym wypasc jak najlepiej.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę się nie obawiać i zachowywać się naturalnie. Jezeli będzie Pani chciała zrobić jak najlepsze wrażenie to może to wpłynąć na prawidłową ocenę Pani stanu.

Pozdrawiam

Jeśli chce Pani naprawdę poradzić sobie z otyłością, to proszę być sobą, a wtedy Pani najlepiej sobie pomoże. Psycholog jest po Pani stronie, jego zadaniem jest wspierać Panią w tej walce a najlepiej wesprze, jeśli pozna Panią taką, jaka Pani jest. Wizyta u psychologa to najczęściej rozmowa, rzadziej testy, w każdym razie nic strasznego. Pozdrawiam!