Wątroba bez podejrzanych zmian ogniskowych niepowiększona, drogi żółciowe nieposzerzone

Witam serdecznie Bardzo proszę o interpretację badań TK JAMY BRZUSZNEJ Pacjent lat 70 Wątroba bez podejrzanych zmian ogniskowych niepowiększona.Drogi zółciowe nieposzerzone. Nadnercza bez zmian ogniskowych. Trzustka,Śledziona niepowiększone,bez zmian ogniskowych.Węzły chłonne zaotrzewnowe niepowiększone. Pojedynczy Węzeł chłonny 18mm przy krzywiżnie mniejsze żołądka.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania należy uznać za prawidłowy. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Witam. Podstawowe pytanie to przyczyna wykonania badania TK. pojedynczy powiększony węzeł chłonny nie upoważnia do rozpoznania żadnej choroby, co najwyżej kontroli za 6 miesięcy, natomiast jeśli istnieja inne objawy, w szczególności ze strony przewodu pokarmowego, być może zasadnym byłoby wykonanie gastroskopii.