Wątroba niepowiększona, jednorodna o prawidłowym sygnale

witam, przesyłam opis badania rezonansu jamy brzusznej i miednicy, proszę o ocenę: Badanie bez kontrastu-co znacznie obniża wartość diagnostyczną badania. Wątroba niepowiększona jednorodna prawidłowym sygnale. W segm 7 torbiel-6mm, poza tym w segm. 2 i 3 dwie drobne torbiele-3mm. Innych zmian ogniskowych w wątrobie nie stwierdzam. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nie są poszerzone. Pęcherzyk żółciowy o cienkich ścianach bez widocznych ubytków sygnału, odpowiadających złogom. Trzustka niepowiększona o prawidłowym miąższ bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona niepowiększona, homogenna z drobną torbielą 13x10mm. Nadnercza niepogrubiałe, bez guzków. Obie nerki prawidłowej wielkości i kształtu z prawidłowymi warstwami korowymi bez zastoju moczu, bez widocznych złogów, bez zmian ogniskowych. Duże naczynia jamy brzusznej prawidłowe. Nie stwierdzam powiększonych węzłów chłonnych trzewnych ani zaotrzewnowych. Brak badania ginekologicznego oraz brak badania USG TV. Stan po amputacji trzonu macicy. Szyjka macicy z pojedynczymi torbielami Nabotha, poza tym bez zmian. Jajniki o budowie litej-prawy 24x13mm, lewy-33x24mm. W lewym jajniku zmiana płynowa 19mm-najprawdopodbniej przetrwały pęcherzyk lub niewielka torbiel. Wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1. Torbiele okołokorzeniowe na poziomie S1, S2 . Naczyniaki trzonów L5, S1. Wnioski Torbiele wątroby, śledziony, jajnika lewego, około korzeniowe-do kontroli.

Marta Mielniczuk

Witam, w Pani rezonansie nie ma żadnych niepokojących zmian. Torbiele znajdowane w narządach takich jak wątroba czy śledziona są zmianami, które nie wymagają żadnych interwencji, tylko tak jak we wnioskach z tego rezonansu, badań kontrolnych najwcześniej za ok. 12 miesięcy. Pozdrawiam