Wątroba nieznacznie powiększona w wyniku TK

Dzień Dobry proszę o interpretacje badania TK Wątroba nieznacznie powiększona o obniżonej densyjnosci miąższu z cechami stłuszczenia bez zmian ogniskowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to stan prawidłowy, jednak nie wymaga poważniejszych interwencji medycznych. Konieczna jest konsultacja z internistą oraz odpowiednie leczenie farmakologiczne.