Ważę 61 kg przy 168 cm wzrostu. Czy prawidłowo ważę?

Mam 13 lat i jestem dziewczyną. Ważę 61 kg przy 168 cm wzrostu. We wrześniu na bilansie moja siatka centylowa była 75, a ważyłam wtedy 58 kg. Podejmowałam próby odchudzania się, z wagi 70 kg schudłam do 58, lecz przez zimowe podjadanie przybyło mi 3 kg. Usiłuję je teraz zrzucić, mój wysiłek to - 4 godz. wf-u. 1,5 godz. treningu koszykówki, 4 godz. tańców i mam zamiar uczęszczać na fitness. Moim wielkim problemem są uda - co powinnam jeść a czego nie, żeby zrzucić z ud a nie z mojego bardzo chudego brzucha? Jadłospis (przed dietą): - śniadanie - bułka razowa z serem lub jakimś sojowym smarowidłem i warzywa; - szkoła - jakiś batonik owoc i kanapka; - obiad (jeżeli dosyć wcześniej kończę) - coś wegetariańskiego, przekąska albo jakiś słodycz lub owoc; - kolacja – zależy, często zdarza mi się coś podjeść między tymi posiłkami.

Witam,
w chwili obecnej Twoje BMI jest jeszcze w normie (w odniesieniu do siatek centylowych).
Nie ma jakiejś konkretnej diety, która pozwalałaby na redukcję tkanki tłuszczowej w konkretnym obszarze ciała.
Sylwetkę możesz wysmuklać poprzez ćwiczenia.
Te, które pomogą nadać ładny kształt dolnym partiom ciała, znajdziesz m.in. tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0 , w serwisie znajdziesz również inne propozycje.

Ćwiczenia wykonuj pod nadzorem rodziców. Przeciwwskazaniem są stwierdzone choroby.

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.

Pozdrawiam